Czy kanon współczesnego piękna jest krzywdzący?

Kanon współczesnego piękna promuje kobiety noszące odzież w rozmiarze „zero”. Spoglądają one dumnie z billboardow na zwyczajne kobiety, które w wielu przypadkach pragną wyglądać jak sławne modelki i za wszelką cenę chcą być bliskie ideału. Tymczasem świat kobiet, to nie tylko sławetny rozmiar „zero” – żeby było bardziej dziwnie, można od razu powiedzieć, że zdecydowana większość pań chodzących po kuli ziemskiej nosi normalne rozmiary odzieży, za które uznaje się rozmiarówkę od 38 do 42. Rozmiary większe to już strefa plus size – tylko że jest ona bardzo liczna, a przez wiele lat bywała pomijana z niewiadomych względów. Świat powinien być równy dla wszystkich kobiet.

Za wytypowanie kanonu współczesnego piękna odpowiadają zazwyczaj kreatorzy mody, znani z pierwszych stron gazet. To oni wybierają modelki na twarze ich kolekcji przy czym zazwyczaj są to dziewczyny bardzo młode, wysokie i wychudzone. Bardzo często młode modelki prezentują kolekcje dla bardziej dojrzałych kobiet, co poniekąd wzbudza zamieszanie jeśli chodzi o porównywanie kobiety czterdziestoletniej z dwudziestoletnią. Niestety nie każda z kobiet ma szansę stać się muzą genialnego projektanta mody i zaistnieć na światowych wybiegach – wiele kobiet robi zupełnie inne kariery zawodowe, a nie każda z nich marzyła kiedykolwiek o tym, by stać się modelką. Natomiast każda z kobiet pragnie wyglądać pięknie w czym pomoże profesjonalna kosmetyczka ze stolicy – (https://swiaturody.com/warszawa,kosmetyczka,9.html). Dzięki zabiegom pielęgnacyjnym i kosmetyce profesjonalnej każda z pań ma szansę osiągnąć świetny efekt, który od razu będzie zauważalny nie tylko przez najbliższe otoczenie.

Zadbanej kobiecie zdecydowanie łatwiej jest wywierać pozytywne wrażenie na ludziach – pomaga ono w zachowaniu poprawnych relacji międzyludzkich, pomaga w karierze zawodowej. Osoby reprezentacyjne dość szybko przemieniają się w postaci robiące zawrotne kariery – są zdecydowanie bardziej pewne siebie niż osoby, którym nie zależy na poprawnym wizerunku. Jeśli chodzi o sferę zawodową to tutaj kanon współczesnego piękna nie powinien mieć nic wspólnego z pracą, zwłaszcza że chodzi o zupełnie inne umiejętności niż chodzenie po wybiegu. Przy czym pracy modelki nie wolno wcale lekceważyć, o tym że nie należy do najlżejszych można się przekonać podczas zabawy w profesjonalną sesję fotograficzną.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>